Resident Evil 2
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 98 Görüntülenme

Resident Evil 2

(2004)

Yönetmen:

Alexander Witt

Oyuncular:

Senaryo Paul W.S. Anderson
Resident Evil 2 Apocalypse Konusu2004 yılında vizyona giren Resident Evil 2 Apocalypse izle ya da Türkçe adıyla Ölümcül Deney 2 Kıyamet izle filmi, yö...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Resident Evil 2 Apocalypse Konusu2004 yılında vizyona giren Resident Evil 2 Apocalypse izle ya da Türkçe adıyla Ölümcül Deney 2 Kıyamet izle filmi, yönetmenliğini Alexander Witt’in yaptığı bir filmdir. Resident Evil filmleri serisinin ikinci filmi olan Ölümcül Deney 2 Kıyamet full izle filminin senaryosu ise Paul W.S. Anderson tarafından kaleme alınmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Milla Jovovich, Sienna Guillory, Eric Mabius, Oded Fehr, Thomas Kretschmann, Sophie Vavasseur gibi oyuncular yer almaktadır.

  Resident Evil 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, The Hive'ın kontaminasyonundan 30 gün sonra, Umbrella Corporation, kompleksi yeniden açmak ve olayı araştırmak için akıllıca olmayan bir araştırma ekibi gönderir, çünkü Alice ve Matt Addison dışında kimse hayatta kalmaz ve Alice üzerinde deney yapılırken Matt, gizemli bir "Nemesis Programı". Ekip, mühürlü patlama kapılarını yeniden programlayıp açtığında, büyük bir enfekte kalabalık tarafından katledilir.

  Dışarıda salıverilen enfekte kişilerle Raccoon Şehrine ulaşırlar ve enfeksiyonu genel halk arasında yayarlar. Enfeksiyonun yüzeye yayılmasından iki gün sonra Umbrella, dünya çapında olası bir kontaminasyondan endişe ederek Raccoon City'yi karantinaya alır ve etrafına bir güvenlik çemberi kurar. Ancak, aynı zamanda T-virüs yaratıcısı olan Seviye 6 Şemsiye araştırmacısı Dr. Charles Ashford'un (Jared Harris) kızı Angela Ashford (Sophie Vavasseur) adlı bir kız, bir Şemsiye güvenlik arabasının onu Raccoon'dan taşımasının ardından kaybolur. Şehir trafik kazası geçirir.

  Alice, kendisine bağlı kablolarla ıssız Raccoon City hastanesinde uyanır. Hastanede kimseyi bulamayınca, şehri enfekte olmuş bir hayalet kasaba bulmak için dışarı çıkar. Kendini bir polis arabasından pompalı tüfekle silahlandırıyor. Ölümcül Deney 2 izle filminde sürekli vizyonlarda ortaya çıkan ve üzerinde deneyler yaptığı ortaya çıkan bir adam tarafından sürekli rahatsız ediliyor; artık insanüstü bir çevikliğe ve güce sahip.

  Ölümcül Deney 2 Kıyamet izle filminde Umbrella, kasabanın tek çıkışı olan Raven's Gate Köprüsü'nde sivilleri tahliye ederken, gözden düşmüş polis memuru Jill Valentine (Sienna Guillory) (enfekte bir kişinin hikayesini açıkladığı için askıya alınır), Çavuş Peyton Wells (Razaaq Adoti) ile görüşür. eski müttefiki, enfeksiyonun doğru olduğunu duyduktan sonra. Ancak, T-virüsü kalp krizi geçiren bir adama bulaşır ve onu şehir kapılarında Peyton'ı ısıran bir zombiye dönüştürür. Şemsiye amiri ve Raccoon Şehri bulaşma operasyonunun başkanı Timothy Cain (Thomas Kretschmann), T-virüsünün kapılara ulaştığından endişeleniyor, çıkışı kapatıyor ve askerlerine kalabalığın başlarına ateş etmelerini emrederek onları tekrar şehre geri korkutuyor. .

  Başka yerlerde, Carlos Olivera (Oded Fehr) ve diğer Şemsiye askerleri, zombi saldırısına karşı savunmak için Özel Taktikler ve Kurtarma Timi (STARS) birimleriyle bağlantı kurar. Savaş sırasında Yuri (Stefen Hayes) Carlos tarafından ısırılır ancak kurtarılır, ikisi neredeyse bir zombi tarafından saldırıya uğrar ama Nicholai (Zack Ward) onu öldürür. ölümsüzler tarafından yok edildi. Resident Evil 2 Apocalypse izle filminde üçü neredeyse bir helikopter tarafından kurtarılıyor, ancak onları almıyor ve uçup gidiyor, Binbaşı Cain'in paranoyaklaştığında onlara ihanet ettiği ortaya çıkıyor, Güvenlik için bir binaya girdikten sonra, Nicholai sonunda Carlos'a kızıyor. Bu ihaneti öğrenir, Bunu keşfettikten kısa bir süre sonra Yuri bir zombi olarak yeniden canlanır ve ikisine saldırır, Carlos ısırılır ve Yuri hem kendisi hem de Nicholai tarafından öldürülür. Bu arada Jill, Peyton ve haber muhabiri Terri Morales (Sandrine Holt) kendilerini panik içinde bir adamın da saklandığı bir kiliseye kilitler. Kiliseyi teftiş eden Jill, zombileşmiş kız kardeşini diğer insanları besleyen bir rahip bulur. Daha sonra kilisenin Yalayıcılarla dolu olduğunu görürler; rahip ve kaçak öldürülür, ancak Jill, Peyton ve Terri, ağır silahlı Alice tarafından son dakikada kurtarılır.

  Bu arada Umbrella, kalan tüm STARS ajanlarını öldürmek için Nemesis programını gönderir. Resident Evil 2 izle filmi Nemesis hayatta kalan bir vatandaş olan LJ (Mike Epps) ve STARS üyeleriyle karşılaştığında, Nemesis'e ateş açarlar. Nemesis takımı yere serer ama silahlarını düşürdüğünde LJ'nin hayatını bağışlar. Bu arada, Dr. Ashford, Angela'nın kaybolduğu için çıkarmayı reddetti ve kısa süre sonra okul yurdunda saklandığını keşfeder. Şehrin CCTV sistemini hackler, onu Alice ve diğer hayatta kalanlarla iletişim kurmak için kullanır ve Angela'yı kurtarmak karşılığında tahliyelerini ayarlamayı teklif eder. Başka bir kaçış göremeyen Alice, teklifi kabul eder.

  Peyton, Terri ve Jill teklifi duyduktan sonra yumuşarlar ve destek sağlanana kadar kendilerini mühürlemek niyetindedirler, ancak Alice seçimini açıklar; kirlilik kontrol altına alınamayacağı için, Raccoon City'ye bir nükleer bomba atılacak, onu tamamen yok edecek ve medyanın kapak hikayesi yerel nükleer santralin erimesi olacak. Kısa bir süre sonra Peyton, T-Virüs'ten zayıflık belirtileri gösterir ve bu olurken, Nemesis ortaya çıkar ve Peyton'ı vurarak öldürür. Alice onu ayırır ve ona saldırır, ancak o savaşmak için yenilmezdir. Onu yerel bir mağazaya çeker ve onunla savaşmaya çalışır, ancak bunalır ve geri çekilmeye zorlanır. Ölümcül Deney 2 altyazılı izle Jill ve Terri arabaya güvenli bir şekilde girmeyi başarır, ancak şimdi yeniden canlandırılan bir Peyton tarafından saldırıya uğrarlar. Başka seçeneği olmayan Jill, Peyton'ı Terri ve kendisi okula varmadan önce öldürür, ancak LJ'yi almadan önce değil.

  Aynı teklif üzerine hareket eden Carlos ve Nicholai de okula ulaşır. Muhalif grupların hiç tanımadığı, okul enfekte köpekler ve zombileşmiş çocuklarla dolu, Jill, Terri ve LJ Angela'yı bulmak için ayrıldı, Resident Evil 2 altyazılı izle LJ Angela'yı bulamıyor ve Carlos tarafından öldürülen bir zombi ile karşılaşıyor, ikisi birbirini tanıyor ve birlikte çalışmak için birlikte çalışıyorlar. Angela'yı bulur, Terri bir kredi kızıyla karşılaşır ve onun Angela olduğunu varsayar, ancak aslında bir zombi olduğunu fark eder, Terri çok geçmeden kendini bir grup zombileşmiş çocukla çevrili bulur, yapacak bir kalbi olmadığı için ateş etmeyi reddeder. Bu yüzden, Terri sürü tarafından boğulmadan ve öldürülmeden kısa süre sonra ısırılır. Jill daha sonra Angela'yı ve kamerasını bulduğu bir sınıfa ulaşır, Jill onu izler ve Terri'nin başaramadığını fark eder. Yakında ikisi diğerlerine ulaşmak için ayrılırlar, sadece bazı zombilerle ve ikisine saldırmaya çalışan enfekte bir köpekle karşılaşmak için. Jill, enfekte köpeğe karşı toplanmaya hazırlanmadan önce, Nicholai ortaya çıkar ve enfekte olmuş tüm ölüleri vurur. Kendisini Jill'e tanıtır ve Binbaşı Cain'in kendisine ve ekibine nasıl ihanet ettiğini ve onu ölüme terk ettiğini ortaya çıkarır, enfekte bir köpek onlara saldırdığında tanıtımı kısa sürede kesilir, Nicholai kendini feda ederek Jill ve Angela'nın kaçmasına izin verir, Alice tarafından kurtarıldıktan sonra tüm enfekte köpekleri öldüren ve (Nicholai'nin kaderini öğrenen) LJ ve Carlos ile yeniden bir araya gelen Angela, kendisine T-virüsü enjekte edildiğini açıklar; Genetik bir hastalığa yakalanmıştı ve koltuk değneği üzerinde yürümeye zorlandı. Ashford onun yürümesine izin vermek için T-virüsünü yarattı ve ayrıca T-virüsünün mutasyon potansiyeli nedeniyle anti-virüsü yarattı. ama virüs daha sonra Umbrella tarafından ele geçirildi ve silahlandırıldı. Alice, hikayesini kaydetmek için Terri'nin video kamerasını kullanır ve enfeksiyonunu kontrol altında tutmak için Carlos'a Angela tarafından taşınan anti-virüs enjekte eder.

  Ashford, Alice'e belediye binasındaki helikopterin beklediği çıkarma noktasının yerini verir. Grup randevuya varır, ancak Dr. Ashford'un niyetlerini öğrenen ve onu esir tutan Binbaşı Cain tarafından köşeye sıkıştırılır. Alice dışında hepsi kısıtlanır ve saniyeler sonra Nemesis görünür, helikopter aslında Nemesis'in bomba patlamasından önce çıkarılmasıdır. Binbaşı Cain, Alice'e Nemesis ile savaşmasını emreder. Resident Evil 2 Hd izle filminde Alice reddeder, ancak Binbaşı Cain, Dr. Ashford'u soğukkanlılıkla vurduğunda onu öldürmeye zorlar ve ona güvenmediğini ve halkına özen göstermediğini ortaya çıkarır. yumuşar ve onunla savaşır, onu bir direğe saplar. Nemesis'i yenerek onun Matt Addison olduğunu anlar; Bir Licker tarafından enfekte olduğu için mutasyona uğramaya başladı ve programa alındı.

  Resident Evil Apocalypse izle filminde duruşu ve onu öldürmeyi reddetmesi, Nemesis/Matt'ın eski insanlığının izini yeniden alevlendirir. Binbaşı Cain, Nemesis'e onu öldürmesini emreder, ancak bunun yerine yanındaki iki Şemsiye askerini öldürür ve hem o hem de Alice güçlerini birleştirir ve Şemsiye kuvvetlerine saldırır. Bu arada, Carlos ve Jill kendilerini bağlarından kurtararak savaşa katılırlar. Binbaşı Cain daha sonra nükleer bombaya birkaç dakika içinde şehre ulaşmasını emrediyor, kaçmaya çalışıyor ama LJ tarafından nakavt ediliyor. Bu arada Alice neredeyse bir helikopter tarafından saldırıya uğrar, ancak Nemesis onu yok eder, ancak patlama onu Nemesis'e doğru uçarak gönderir ve onu öldürür. Kısa süre sonra Alice ve grup kaçar, ancak cezası olarak Binbaşı Cain'i helikopterden atmadan önce değil, Dr. Ashford yeniden canlanırken çok geçmeden O, istilacı zombilerle karşı karşıya kalır. Binbaşı Cain birkaç kişiyi öldürür ama bir işe yaramaz, Daha sonra intihara teşebbüs eder, ancak kurşunlarının sonunu kullandığı için bu başarısız olur. Çok geçmeden, ölümsüzler tarafından yok edilmeden hemen önce tamamen yeniden canlandırılan Dr. Ashford'u ısırdı. Alice, Jill, Carlos, Angela ve LJ kalan helikopterle kaçarken, nükleer füze Belediye Binası üzerinde patlar. Helikopter patlama dalgasına yakalanır ve düşer. Helikopter düşerken metal bir direk gevşer ve Angela'ya doğru fırlatılır. Alice, Angela'nın önüne geçer ve asılır, onu kurtarır ama Alice'i öldürür. Helikopter düşerken metal bir direk gevşer ve Angela'ya doğru fırlatılır. Alice, Angela'nın önüne geçer ve asılır, onu kurtarır ama Alice'i öldürür. Helikopter düşerken metal bir direk gevşer ve Angela'ya doğru fırlatılır. Alice, Angela'nın önüne geçer ve asılır, onu kurtarır ama Alice'i öldürür.

  Patlamadan birkaç saat sonra, Umbrella çalışanları helikopterin Arklay Dağları'nın derinliklerinde düştüğü yeri bulur. Orada, Alice'in cesedini fena halde yanmış halde bulurlar; diğerleri hiçbir yerde bulunamadı. Medya daha sonra Terri'nin görüntülerinin basına gösterildiğini gösteriyor, ancak Carlos ve Jill'in tüm çabalarına rağmen, Jill'in Umbrella'nın medya gücüyle ilgili önceki önerisi gerçek oluyor: Umbrella, şehrin yakınında bir nükleer santral patlamasıyla ilgili sahte bir hikayeyi kolaylıkla tanıtıyor. Enfeksiyonun bir aldatmaca olduğu tartışılır ve medya Jill ve Carlos'un polis tarafından sorgulanmak üzere arandığını duyurur.

  Üç hafta sonra, Detroit'teki orta batıdaki Umbrella araştırma tesisinde, Alice uyanır. Şemsiye bilimcisi Dr. Isaacs (Iain Glen) tarafından yönetilen doktorlar, onu sorgulamaya başlar. Kısa süre sonra Raccoon City ve öncesindeki olayları hatırlıyor. Hayallerinde görünen doktorun Dr. Isaacs olduğunu anlar. Ona saldırır, tesisten çıkmak için savaşır ve dışarı çıkar, ancak onu silah zoruyla tutan daha fazla Şemsiye muhafızıyla çevrilidir. Aniden Jill, Carlos, Angela ve LJ, Umbrella çalışanları kılığına girerek ayağa kalktılar. Carlos, gardiyanlara, onu gözetim altına alan yazılı bir emir gösterir. Alice araca girer ve Dr. Isaacs'in bir Şemsiye görevlisine "Bırak gitsinler" ve ardından "Alice Programı etkinleştir" dediği gösterilir. Alice'in gözünün yakından görünümü, yanıp sönen bir Şemsiye logosunu gösteriyor ve Alice arkadaşlarını görmezden geliyor.Serinin diğer filmleri 6Resident Evil: Raccoon Şehri2021
  Resident Evil 62016
  Resident Evil 52012
  Resident Evil 42010
  Resident Evil 32007
  Resident Evil 12002
  Etiketler: ölümcül deney 2 izle, ölümcül deney 2 türkçe dublaj izle, resident evil 2 izle, resident evil 2 türkçe dublaj izle

  Diğer Adları:

  Ölümcül Deney 2 Kıyamet

  Senaryo:

  Paul W.S. Anderson

  Yapım Şirketi:

  Davis Films / Impact Pictures

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?